Vlaky budou v Lipníku nad Bečvou i nadále zastavovat

02. 08. 2014

Ve stanici Lipník nad Bečvou bude i v období platnosti příštího jízdního řádu zastavovat vlak EuroCity 125 Bečva. Olomouckému kraji se podařilo přesvědčit ministerstvo dopravy, aby vlak stanicí pouze neprojížděl, jak bylo původně v plánu.

Rozhodnutí státu předcházela dlouhodobá snaha Olomouckého kraje podpořená racionálními argumenty. „Jsem rád, že se nám podařilo při vyjednávání s ministerstvem dopravy uspět. Naší prioritou je efektivní veřejná doprava a pouhé projíždění vlaku stanicí bez možnosti nástupu a výstupu cestujících s tím bylo v rozporu,“ uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje Alois Mačák.

Vlak EuroCity 125 Bečva spojuje Prahu se Žilinou na Slovensku. Na území Olomouckého kraje zastavuje v Zábřehu, Olomouci, Lipníku nad Bečvou a Hranicích.


 

KIDSOK - Od roku 2012 s Vámi

Aktuality

Doprava na Bouzov bude během sezóny jednodušší

21.05.2018

Během letní turistické sezóny bude v Olomouckém kraji jezdit nová autobusová linka spojující Mohelnici s hradem Bouzovem. Autobusové spojení naváže na vlaky přijíždějící ze směrů od Olomouce a z Koutů nad Desnou. Autobusová linka bude v provozu od 2.června do 30. září více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
English flagenglish