Olomoucký kraj zapůjčí dva moderní vlaky na testování

28. 03. 2014

Dva moderní vlaky provozované na tratích v Olomouckém kraji se na tři týdny přestěhují do Čech na testovací okruh Výzkumného ústavu železničního ve Velimi. Se zápůjčkou jednotek RegioPanter souhlasili členové Rady Olomouckého kraje, kteří tak učinili vstřícný krok vůči smluvnímu dopravci České dráhy a.s.

Vlaky RegioPanter, které projdou speciálními testy, si půjčí přímo jejich výrobce, společnost Škoda Transportation. Vozidel tohoto typu bylo přitom vyrobeno velmi omezené množství.

Tři RegioPantery byly zakoupeny s podporou Regionálního operačního programu Střední Morava pro dopravu cestujících na tratích v Olomouckém kraji.

Se zápůjčkou vozů již dříve souhlasil Úřad regionální rady Regionu soudržnosti Střední Morava, který dohlíží na využití části peněz z evropských fondů. Vozidla budou ve Velimi v období 29. března až 21. dubna. V této době je na obvyklých tratích nahradí jiné vozy.

Děkujeme tímto cestujícím za pochopení, že po dobu tří týdnů nebudou moci jezdit RegioPantery, na které si již zvykli.


 

KIDSOK - Od roku 2012 s Vámi

Aktuality

Doprava na Bouzov bude během sezóny jednodušší

21.05.2018

Během letní turistické sezóny bude v Olomouckém kraji jezdit nová autobusová linka spojující Mohelnici s hradem Bouzovem. Autobusové spojení naváže na vlaky přijíždějící ze směrů od Olomouce a z Koutů nad Desnou. Autobusová linka bude v provozu od 2.června do 30. září více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
English flagenglish