Olomoucký kraj hostí partnery z Německa

16. 05. 2014

Doprava a dopravní obslužnost byly hlavními tématy dnešního dopoledního programu návštěvy delegace z německého okresu Würzburgu v Olomouckém kraji. Oba regiony pojí dlouholetá partnerská smlouva.

Dnešní program pro německé partnery připravil Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK), který jim prezentoval moderní vozidla používaná v linkové i železniční dopravě. Hosté v čele s šéfem regionu Eberhartem Nussem se za doprovodu ředitele KIDSOK Jaroslava Tomíka vydali autobusem z Olomouce do Prostějova a cestou zhlédli prezentaci integrovaného dopravního systému na LCD obrazovkách umístěných přímo ve vozidle. Zpáteční cestu pak absolvovali vlakem, a to novou vozovou jednotkou RegioPanter. Později také navštívili sídlo KIDSOK.

Kromě politických zástupců regionu byli mezi německými hosty také zástupci komunálního podniku, který ve Würzburgu zajišťuje některé veřejné služby.


 


Návštěva v sídle krajského koordinátora dopravy


KIDSOK - Od roku 2012 s Vámi

Aktuality

Doprava na Bouzov bude během sezóny jednodušší

21.05.2018

Během letní turistické sezóny bude v Olomouckém kraji jezdit nová autobusová linka spojující Mohelnici s hradem Bouzovem. Autobusové spojení naváže na vlaky přijíždějící ze směrů od Olomouce a z Koutů nad Desnou. Autobusová linka bude v provozu od 2.června do 30. září více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
English flagenglish