V kraji přibudou nové autobusové spoje

10. 08. 2017

Olomoucký kraj zavede s nadcházejícím vyučovacím rokem nový spoj, které usnadní žákům a studentům cestu do škol v Mohelnici. Taktéž na Jesenicku vznikne nový spoj, který propojí okresní město s Mikulovicemi a Zlatými Horami. Opatření připravil krajský koordinátor dopravy KIDSOK.

Od 3. září mohou cestující počítat s novým spojem na trase z Moravské Třebové do Mohelnice. Vyrazí z Moravské Třebové v 6.12, aby byl v 6.42 na zastávce Mohelnice, autobusová stanice a v 6.46 u firmy Siemens a v 6.49 na zastávce Mohelnice, železniční stanice. V Mohelnici bude možné přesednout na osobní vlaky ve směru Olomouc - Prostějov - Nezamyslice a Zábřeh - Šumperk - Kouty nad Desnou. V takovém případě budou lidí v krajském městě už v 7.26 hodin. Spoj mimo jiné usnadní žákům dojíždění na nultou vyučovací hodinu. Pomůže to nejen dětem z Moravské Třebové, ale také Borušova, Gruny a Studené Loučky.

"Na vylepšení dopravního spojení Moravské Třebové a Mohelnice i nadále pracujeme. Další změny připravujeme k 1. lednu příštího roku. Měly by usnadnit cestováním především lidem z Moravské Třebové, kteří do Mohelnice dojíždějí za prací," říká ředitel KIDSOK Jaroslav Tomík.

S novým spojem mohou od 3. září počítat také na Jesenicku. Autobus vyrazí v 11.30 ze zastávky Jeseník, autobusové nádraží přes Mikulovice do Zlatých Hor. KIDOSK připravuje opatření, aby toto spojení v budoucnu navazovalo na spěšné vlaky.


 

Vlakem, autobusem i tramvají na jednu jízdenku

Aktuality

Na třídu 1. máje v Olomouci se vrací doprava

22.11.2017

Od středy 22. listopadu se do centra Olomouce na třídu 1. máje vrátí tramvajová doprava. Skončila sedmiměsíční rekonstrukce komunikace, která byla nejvýznamnější investicí radnice do dopravní infrastruktury několika posledních let. více »

Informační linka pomáhá stovkám cestujících

21.11.2017

Více než sto telefonátů zaznamenala během prvního měsíce své existence informační linka krajského koordinátora dopravy KIDSOK. Ten ji provozuje od září letošního roku. Hovory na linku trvaly celkem sedm a čtvrt hodiny. více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
english