V kraji přibudou nové autobusové spoje

11. 08. 2017

Olomoucký kraj zavede s nadcházejícím vyučovacím rokem nový spoj, které usnadní žákům a studentům cestu do škol v Mohelnici. Taktéž na Jesenicku vznikne nový spoj, který propojí okresní město s Mikulovicemi a Zlatými Horami. Opatření připravil krajský koordinátor dopravy KIDSOK.

Od 3. září mohou cestující počítat s novým spojem na trase z Moravské Třebové do Mohelnice. Vyrazí z Moravské Třebové v 6.12, aby byl v 6.42 na zastávce Mohelnice, autobusová stanice a v 6.46 u firmy Siemens a v 6.49 na zastávce Mohelnice, železniční stanice. V Mohelnici bude možné přesednout na osobní vlaky ve směru Olomouc - Prostějov - Nezamyslice a Zábřeh - Šumperk - Kouty nad Desnou. V takovém případě budou lidí v krajském městě už v 7.26 hodin. Spoj mimo jiné usnadní žákům dojíždění na nultou vyučovací hodinu. Pomůže to nejen dětem z Moravské Třebové, ale také Borušova, Gruny a Studené Loučky.

"Na vylepšení dopravního spojení Moravské Třebové a Mohelnice i nadále pracujeme. Další změny připravujeme k 1. lednu příštího roku. Měly by usnadnit cestováním především lidem z Moravské Třebové, kteří do Mohelnice dojíždějí za prací," říká ředitel KIDSOK Jaroslav Tomík.

S novým spojem mohou od 3. září počítat také na Jesenicku. Autobus vyrazí v 11.30 ze zastávky Jeseník, autobusové nádraží přes Mikulovice do Zlatých Hor. KIDOSK připravuje opatření, aby toto spojení v budoucnu navazovalo na spěšné vlaky.

Vlakem, autobusem i tramvají na jednu jízdenku

Aktuality

Některé zastávky MHD v Olomouci mění názvy

19.09.2017

Statutární město Olomouc změní od 1. ledna názvy některých zastávek městské hromadné dopravy. Důvodem jsou buď požadavky občanů, nebo potřeba názvy zkrátit. Nové názvy zastávek se objeví v jízdních řádech, které vstoupí v platnost 1. ledna 2018. více »

Občané mohou využít informační linku

11.09.2017

Cestujícím, kteří využívají Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje slouží od 1. září nová informační linka. Občané se na ní dozvědí podrobnosti o tarifu IDSOK, uznávání dokladů v jednotlivých dopravních prostředcích, žákovském a studentském jízdném i průkazech potřebných k získání slevy. více »

Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje IDSOK - Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje Olomoucký kraj
english